Kako naj razčesem lase?

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 28. sep 2008 21:28 | ogledi: 4.739 | odgovori: 41

No ker smo ravno prej debatirali o škarjah, bi vas povabila v podobno temo.

Hčerka 6 let ima izredno močne, goste, rahlo skodrane dolge lase. Vsak teden posebej sem z živci čisto na koncu :), ko ji je treba po umivanju razčesat lase. Česem jo samo po umivanju, čez teden nič, ker bi imela scufane in prekošate.

Uparabljava sicer en izdelek od GLISS, ki ima dodatek olja in krtačo in glavnik- grablje, a ne pomaga kaj dosti.

Mogoče ima kdo od vas podoben problem in kakšen preizkušen izdelek za lajšanje razčesavanja las.

Hvala

Teka

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

28. sep 2008 22:07

Ker ima dolge lase, ji po šamponiranju obvezno daj na lase balzam (subrino ) in dobro razčeši. Nato ji temeljito izperi .Kupi veliko krtačo, takšno, da nima na koncu iglic bunkice, ker te cufajo lase, in ji lase razčeši zjutraj in zvečer, vsak dan. Za čez noč ji spleti kite, da se ji lasje ne bodo vozlali. Kupita še kapljice za špice, in jih dajajta na lase po potrebi. Lasje se dalj časa ne bodo ne cepili, ne vozlali.... Treba je pač več nege, sploh pri takšnih laseh, kot opisuješ! Pa lep pozdrav!

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

28. sep 2008 22:07

Evo, ravnokar smo končali z razčesavanjem in sušenjem las :). Nam Gliss Kur kar pomaga. Je pa res, da ji lase že skoraj posušene posprejam, tam kjer se vozlajo pa še izdatneje. Češemo pa z glavnikom ali krtačo. Vseeno je nam lažje, ker ima naša tamala ravne lase :). Je tudi res, da sem jo pred kratkim pregovorila in smo ji občutno skrajšali lase :). Je lažje zame in njo. Poleg teh sprejev obstojajo tudi balzami, kateri se ne izpirajo. Meni osebno so spreji boljši. Čimmanj cukanja želim tvoji hčerkici Neroli

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

28. sep 2008 22:10

poslala sem ti zs. kf

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

28. sep 2008 22:47

Neroli kakšne spreje uporabljaš? Kristina

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

29. sep 2008 7:12

Hvala za informacije. Naj povem, da balzam uporabljava pri vsakem pranju. Ni pa možno da ji bi taktat razčesala. Nima pa nič uničenih špic. Neroli katere barve Gliss uporabljata? Midve rumenega. Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 29. sep 2008 07:14:03

neznan uporabnik

29. sep 2008 8:54

Pozdravljeni, s čim pa hčerki češete lase? Za dolge goste in še skodrane lase je najbolje uporabiti navaden gladek glavnik z redkimi zobmi, zraven pa uporabite še mastno, gosto masko za lase (jaz imam eno s karitejevim maslom in zelo olajša česanje) in jo nanesite na lase. Lase razčesite, ko je maska še na laseh. In pa seveda, s česanjem začnite na konicah, nato pa se pomikajte proti lasišču. Če začnete s česanjem na vrhu glave, je rezultat vreščanje in cufanje las (lastne izkušnje) :) Upam da vam je to kaj v pomoč ... če pa ne, pa povejte, pa bom poskusila še kaj napisat. Prijazen pozdrav jancka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2008 9:57

Jancka je povedala vse, kar sem o tehniki želela napisati sama. Bi ti pa rada, teka, povedala, da sem bila sama nekoč šestlenica z gostimi dolgimi in rahlo skodranimi lasmi. In da takrat balzamov in grabljastih redkih glavnikov še ni bilo v trgovinah - ne na tej ne na oni strani meji (zgodnja sedemdeseta, pač). In da je moja mama takrat študirala, plus starša sta gradila hišo, plus sta bila seveda zaposlena itd itd itd...pa ni moja mama NIKOLI, ampak nikoli bila zaradi "razčesavanja hčerinih las čisto na koncu z živci". Nasprotno, imam v spominu tisti ritual, ko mi mama dela razne frizurice in ko kombinirava pentljice in špangice. Pa imam v spominu tisti njen nasmešek, ko je zadovoljna z opravljenim delom. Pa imam v spominu, kako greva po ulici, oblečeni v zadnje modne zapovedi leta 1972 in jaz imam frizuro na Alison iz Mesteca Peyton (tega tisti, ki so rojeni po 1967 sicer ne štekajo, never mind) in sosedova gospa žvrgoli, kako sva pa medve vedno lepo urejeni in kako ima vaša punčka lepe lase...in jaz se zadovoljno režim z nasmehom šestlenice, ki sta ji ravnokar izpadli obe enojki in ves svet je moj. Skratka, teka, upam, da štekaš. Tisto tvoje razčesavanje - to daleč presega zgolj in samo lase. To je en del tvoje komunikacije s hčerko. In če boš sitnarila in stokala, da si na koncu z živci (niti ni treba tega reči pred hčerko, že ponesrečena energija zadošča, da otrok začuti, da kdaj je odraslemu v napoto in breme in ta občutek ravno ne pomaga pri gradnji pozitivne samopodobe). Od tvojega pristopa je odvisno tukaj in zdaj je odvisno to, kaj si bo tvoja hči, ko bo že zdavnaj odrasla, mislila o tebi in kakšen odnos bosta imeli. Pa grem stavit, da bi rada, da bi imela tvoja hči čez trideset in več let podobne spomine, kot jih imam jaz. Veš, jaz sem tisto idejo, da je ves svet moj prenesla v odraslo življenje. Ker sem to idejo dobila doma. Kaj boš ti dala svojemu otroku? Think about. Kupi balzam, masko, razčesi balzam po laseh, speri, razčesi še enkrat in to je to. Pa čez noč ima lahko otrok tudi kakšen mehke kite, če so lasje zelo dolgi. In uživaj v vsakem trenutku s hčerko, Ker te zelo hitro ne bo več potrebovala niti za česanje las, še manj pa za kaj drugega. In zelo malo je trenutkov, zaradi katerih se splača "izgubljati živce". Česanje otroka ne spada v to poglavje. Vendelina jr.

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

29. sep 2008 10:03

Teka sem imela podobne probleme z starejšo hčerko...lasje dolgi čez ramena,skravžljani,,,,po vsakem pranju je bilo že ob pogledu na glavnik auuu....potem sem rekla dost je tega,česat se ne pustiš in sem jo ostrigla....se mi zdi ,da je sedaj še bolj luštna z krajšimi lasmi. kuharca37

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

29. sep 2008 10:32

Jaz sem imela vedno težave z razčesavanjem las. Pa tudi vedno sem imela zelo razcepljene lase. Potem pa sem nekje prebrala, da so lasje zelo krhki ko so mokri in se hitro lomijo. Sedaj si umijem glavo, posušim ter šele potem razčešem. Lasje se mi ne cepijo več pa tudi razčešem jih vleiko lažje takrat ko so suhi. Uporabljam šampon herbal escences za suhe lase in balzam- super je . Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. sep 2008 10:40

Teka, pridružujem se nasvetom predhodnic. Sama sem pretežni del življenja dolgolaska z rahlo skodranimi lasmi in moja hči tudi. Zdaj je stara že 12 let in vse česanje, umivanje in "balzamiranje" že kaki dve leti opravlja sama. In to zgleda tako: spi z lasmi, spletenimi v kito ali vsaj spetimi v čop, lase razčesava vsako jutro s krtačo (pa še vmes nekajkrat na dan, ker takale najstnica pač noče iz hiše neurejena ;)). Pri umivanju uporablja blag šampon in balzam, "balzamirane" lase razčeše z redkim glavnikom, spere, razčeše še enkrat in to je to. Prej sem vse to z njo seveda počela jaz. Pa še zgodbica o mojih laseh. Kot majhna punčka sem odraščala z mamo, ki je Vendelinini v tem pogledu neverjetno podobna. Kakšen praznik so bile sobote, nedelje in dnevi, ko je mama imela malo več časa in mi je nataknila eno od tistih lepih oblekic z volančki (sem prištejemo še staro mamo, šiviljo) in nove pisane špangice, ki jih je za svojo Mojčico oče vztrajno kupoval na štantih na tržnici ter naredila čimbolj umetelno frizurco. To so bili časi.....se mi kar milo stori .....moja hči je pa zdaj najbolj vesela, če od kod prinisem črn usnjen pas z zakovicami in paket varnostnih zaponk. Vsako jutro mi je sicer lase razčesaval oče (je bil učitelj in je hodil od doma kasneje) in jih vedno spletal v dve kitki. na koncu še poljubček na prečko, pa sva šla vsak v svojo šolo. Pa so prišle uši in je bilo treba na dolge lase packati tisto smrdljivo tekočino.....oče je bentil, da me po treba ostriči, mama pa je vztrajala pri nasprotnem. In tako so dolgi lasje ostali, dokler.......dokler nekje v tretjem razredu nisem več hotela biti več "Mojčica s kitkami" ampak moderna punca s frizuro "na gobico". Volančke so zamenjale hlače, kitke pa smo ostrigli. Ampak tudi to ne kar tako! Na usodni dan, ki sem ga s trmo in vztrajanjem končno dočakala, me je mama prisilila obleči eno najlepših oblekic in me odpeljala k fotografu. Fotolik v Celju, s svetlo modro kuliso in resnim gospodom, ki je moji ljubi mami ustvaril večni spomin na "Mojčico", ki to ni več hotela biti. Potem pa k frizerjki. Samozavestno sem ji pokazala iz Jane izrezano sličico punce z mojo sanjsko frizuro in vztrajala pri svojem. Prvi odrezani prameni so padli na tla, usta so se mi razlezla v nasmeh, obrnila sem se proti mami........ta pa je z belim robčkom v roki jokala za mojimi lasmi. Pravi Eminem:"...so sorry mamma, I didn"n want to hurt you, I didn"t want to make you cry...." Frizerka je tolažila mamo z zgodbo o svoji hčeri, ki je naredila prav tako kot jaz in zdaj, pri 16-tih težko čaka, da ji lasje spet zrasejo. In je požugala še meni češ, boš videla, zdaj joka mamica, čez par let boš pa ti, ko boš hotela kar čez noč imeti spet dolge lase... ...in res je bilo tako. Mame in frizerke imajo vedno prav! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti